GoGEN.cz
GoGEN.cz

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

Recenze Autohit 10/2013 GoGEN CC 208

Levná kamerka do auta
Autokamerka nepřetržitě nahrává výhled z vozu a video průběžně ukládá na vloženou paměťovou kartu. Spokojíte-li se s průměrnou kvalitou obrazu, postačí vám levnější kamera s cenou něco málo přes 1000 Kč.642-902 dumps
Jednoduchá kamera GoGEN CC 208 má výklopný 2,4 palcový displej a je určena k připevnění do auta. Videozáznam můžete použít pro dokumentaci dopravních situací a může se hodit při vyšetřování nehody i při jednání s pojišťovnou. Ovládací menu je k dispozici kromě A30-327 exams dalších jazyků i v češtině a slovenštině. Pohyb v nabídkách však není příliš intuitivní, a tak pro potřebná nastavení budete potřebovat určitou dávku trpělivosti.

gogen_cc208

HD video se zvukem
Širokoúhlý záběr (120°) nabízí přibližně stejný výhled, jaký má řidič přes čelní okno. Video se ukládá do souborů o délce, kterou lze nastavit v rozmezí od jedné minuty do patnácti minut. Na výběr je rozlišení HD (1280 x 720) a několik nižších rozlišení – v případě režimů VGA a QVGA jsou však detaily poměrně hrubé. Součástí videa je i zvuková stopa (v nastavení ani v návodu jsme nenašli informaci, zda a jak lze záznam zvuku vypnout). Do videa i do fotografií kamerka vkládá řádek s aktuálním datem a/nebo časem (tuto funkci lze vypnout). Videozáznamy (soubory AVI) najdete na paměťové kartě ve složce DCIM a k jejich přehrávání můžete použít některý ze standardních přehrávačů. Není tedy k dispozici žádný speciální program, který by vám pomohl s tříděním záznamů – nejsnažší je řídit se pořadovým číslem v názvu souboru a časem vytvoření souboru. Správný časový údaj závisí na tom, jaký čas a datum nastavíte v kameře.

Instalace ve voze
Stabilní držák s přísavkou je dobře uzpůsoben k doporučenému umístění kamery, tedy k umístění na čelní sklo do blízkosti zpětného zrcátka. Držák má dva klouby, díky nimž lze kameru upevnit do vodorovné polohy. Natočení kolem svislé osy (nejčastěji do směru jízdy) musíte provést pomocí aretace v závitu. Toto řešení není příliš pohodlné, dali bychom přednost kulovému čepu. Výhodou je to, že displej může být za jízdy přiklopen k tělu kamery. Štíhlá kamerka pak nepřekáží řidiči ve výhledu ani ho nerozptyluje. Napájecí kabel měří 2,9 m, a je tedy dost dlouhý na to, abyste jej od kamery k zásuvce zapalovač mohli vést kolem okna a po palubní desce. Kameru lze použít i mimo vozidlo, například k pořízení videozáznamu a fotografií na místě nehody. Při napájení z vestavěného akumulátoru dokáže kamera natáčet video přibližně hodinu.C_TFIN52_64 Fotografie jsou však výrazně zrnité a poslouží opravdu jen pro dokumentaci situace. Ve tmě si kamerka dokáže scénu trochu přisvítit čtveřicí LED diod.

Proč koupit
Levná autokamerka pořizuje videozáznamy použitelné pro následnou analýzu dopravních situací. Dobře poslouží těm řidičům, 1Y0-A20 dumps
kteří nevyžadují vysokou kvalitu videa a obejdou se bez údajů o poloze a rychlosti, které by poskytl dražší přístroj vybavený modulem GPS.

více o výrobku Autokamera GoGEN CC 208 (308574) bílá

Publikováno 29. 10. 2013

Podmenu