GoGEN.cz
GoGEN.cz

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

Recenze Stereo & Video 11/2013 GoGEN TVL40147WEB

Kdyby hotfulllacewigs vám byly následující řádky poněkud povědomé, pak to není jen zdání. Televizor totiž vychází ze stejného základu jako testovaný HD ready model Hyundai, liší se pouze podporovaným rozlišením a velikostí obrazovky. 70-411 certification
Přijímač je součástí početné typové řady TVL WEB, pokrývající úhlopříčkové rozpětí od 56 do 127 cm, kterou však nespojuje jednotné typové číslo. To je pětimístné a kromě dvou prvých číslic, udávajících úhlopříčku obrazovky v palcích, se růtní i navazujícím trojčíslím (147, 157 či 137 pro modely HD ready).

gogen_40147

Stejně jako Hyundai se může i televize GoGEN ovládat netradičně řešeným točítkem/přepínačem na propojovacím terminálu, klasickou dálkou, samostatně prodávanou „myší“ dálkou či prostřednictvím aplikace GoGEN Smart Remote stažené do chytrého telefonu. Jak už předchozí řádky napovídají, neomezuje se jen na příjem televizního signálu, ale dosáhne také na internet. Standardně jen po kabelu, pro bezdrátové Wi-Fi spojení je nutný USB adaptér. Nabídka speciálních internetových aplikací je sice skromná, ale obsahuje to nejpodstatnější windows 8 nøglen – webový prohlížeč, Facebook, Twitter a pokud uživatel investuje 1499 Kč do externí jednotky, využije i Skype. Prohlížeč umožňuje stránky zvětšovat ve 40 krocích a nejčastěji navštěvované ukládat mezi devítku preferenčních. Ty však nevybavuje o nic rychleji než přímo zadané. Webové funkce stejně jako možnosti nahrávání televizních pořadů do paměti či úpravy obrazu jsou naprosto shodné s modelem Hyundai. Při vystředění plynule řiditelných korekcí na střed podává vyrovnaný obraz, jehož jas vyhovuje pro sledování za světla.

Jen mírně lesklá obrazovka televizoru má absolutní pozorovací úhel. Při pohledu hodně ze stran zůstává obraz téměř beze změn, pouze z nadhledu bílá nepatrně zešedne. Přivádí-li se na ni přímo přijímaný obraz ve standardním rozlišení, propůjčuje mu velice dobrý kontrast i barevné podání a statickému také solidní ostrost se snahou o alespoň částečné vykreslení jemnějších detailů. Za výraznými předěly tmavý/světlý však vytváří lehké kontury. Statický obraz působí subjektivně velmi příjemně. Jakmile se ovšem pohne, ostrost se vytrácí, hrany zubatí a plochy okupuje šum, který přechází někdy až v mozaikování. Přestup na příjem signálu ve vysokém rozlišení zvýší ostrost a zejména prokreslení statického obrazu, avšak nezabrání ztrátě jeho ostrosti za pohybu. Obraz je však při něm podstatně čistší, byť drobný šum v měnících se strukturách přetrvává. Obraz z AV vstupu podává kontrastně, barevně vyrovnaně, s mírným přesahem barev za obrysy, které bývají i lehce stínované a někdy také trošku zašuměné.Cisco 350-001 dumps
A obrazová maturita, tedy reprodukce signálu ve vysokém rozlišení z HDMI vstupu? Tomu dodává velmi dobrý kontrast, syté, plné a čisté barvy, vysokou obrysovou ostrost i velmi dobré celkové prokreslení, byť někdy vlivem vyššího digitalizačního šumu trochu „zrnitější“. Za pohybu jeho ostrost znatelně klesá, pohybující se hrany jsou mírně neklidné a někdy i zdvojené.

více o výrobku Televize GoGEN TVL 40147 WEB černá

Publikováno 30. 11. 2013

Podmenu