GoGEN.cz
GoGEN.cz

Vyhledávání na webu
Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Novinky | Aktuality | Patička

HbbTV – užitečná funkce Smart TV GoGEN

Co je HbbTV?

Hybridní televize všeobecně označované jako Smart TV kombinují televizní vysílání s širokopásmovým internetem. Proto má název HbbTV – Hybrid Broadcast (vysílání) Broadband (širokopásmový internet) TV. Platforma HbbTV sdružuje výrobce televizorů a vysílatele tak, aby interaktivní služby byly shodné napříč všemi ve skupině. Univerzálnost použití má zaručit logo HbbTV. Televizory GoGEN jsou do této skupiny výrobců zařazeny a mohou se tedy chlubit logem HbbTV. Na našem území je vysílatelem Česká televize.SY0-301 certification

Co potřebuji k příjmu HbbTV?

Uživatel potřebuje televizní přijímač s internetovým připojením ( smart TV) a připojení k internetu. Nabídka služeb HbbTV se aktivuje stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači.

Kde mohu přijímat HbbTV?

Vysílání Česká televize zahájila zkušebně v květnu 2012. HbbTV je vysíláno na všech čtyřech programech ČT na celém území ČR – na Slovensku zatím ne.

Jak spustím HbbTV a co nabízí?

Stiskem červeného tlačítka dálkového ovladače divák vstoupí do úvodní nabídky „ČT menu“, kde může vybírat z aktuální nabídky aplikací, které Česká televize neustále aktualizuje a doplňuje. Dále se již v menu lze intuitivně pohybovat křížovým kurzorem na ovladači.

zakladni-menu

Co přináší HbbTV v době internetu?

Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Odkazy na text, fotografie, audio či video mohou být synchronizovány s právě vysílaným pořadem. Informace lze přenášet jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat i televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů apod. K jednotlivým pořadům budou vznikat další aplikace umožňující divákům hlasovat nebo soutěžit. Vše lze ovládat jednoduše, pouze dálkovým ovladačem.

Stručný přehled aktuálních aplikací HbbTV České televize:

ZOH Sochi 2014

Aplikace k olympiádě v Sochi 2014 navazuje na model aplikací prověřených k příležitosti velkých sportovních událostí. Např.  LOH 2012, Euro 2012, nebo MS v hokeji 2013.

sochi

Panorama

Aplikace vhodně navazuje na televizní pořad Panorama. Přináší na obrazovky podrobný informační servis z lyžařských středisek v České republice.

panorama

iVysílání

Aplikace „iVysílání“ umožňuje přístup ke kompletní databázi videí publikovaných na webu ČT. Nejužívanější internetová služba ČT je tak dostupná nejen majitelům PC, ale i na obrazovkách přijímačů s podporou HbbTV. Bezplatně zpřístupňuje archiv s téměř 8 lety záznamů.

i-vysilani

StarDance

Jedná se o výukové video kurzy společenského tance  navazující na oblíbenou televizní soutěž.

StarDance4

 

Servis ČT 24

Aplikace „Lišta ČT24“ umožňuje divákům pohodlný přístup ke stručnému přehledu zpráv. Zpravodajskou lištu v HbbTV může divák aktivovat kdykoliv a hlavně na jakémkoliv kanálu ČT.

moderator

Teletext – tzv. Superteletext

Aplikace „Teletext“ se od svého klasického předchůdce liší nejen grafikou, která je na úrovni internetových stránek, ale také pohodlím ovládání. K pohybu v nabídce lze použít kurzová (křížová) tlačítka na dálkovém ovládači.

teletext

Televizní program

Na rozdíl od standardního EPG zahrnuje tato aplikace fotografie i video ukázky. Aplikace je koncipována i s programem týden zpět a je propojena s aplikací „iVysílání“, takže obsahuje odkazy na celé záznamy archivních pořadů.vcp-510 exam dumps

program


Publikováno 5. 3. 2014

Podmenu