Na co myslet, než vyrazíte na výlet?

Počasí dostává rozum, a proto je načase vyrazit ven. Buďte však dostatečně připraveni a užijte si den mimo své obydlí naplno. Začněte balit a nezapomeňte na svaté patero!

1) Správné místo

 Ačkoliv by se mohlo zdát, že rozhodnutí, kam vyrazit, je velmi jednoduché, tak je třeba vzít v potaz, jestli se vybraným výletem trefíte do vkusu ostatních. Babička vám na Sněžku asi nepoleze. Není proto od věci se zeptat ostatních, co by je zajímalo, a případně najít kompromis. Jestli však hodláte vyrazit sami a nevíte kde, tak se nechte inspirovat knihami, nejrůznějšími internetovými průvodci či recenzemi vašich přátel.

2) Počasí je nevyzpytatelné

 Plánovat výlet na poslední chvíli sice může zvýšit adrenalin v krvi, zato nutno počítat s určitými riziky. Přírodě neporučíme, tudíž se musíme často počasí přizpůsobit. Jít v dešti na koupaliště nebo pouštět draky při sněhové vánici asi nebude nejvhodnější. Vyberte tak typ výletu podle předpovědi, předejdete tak alespoň zklamání z toho, co neovlivníte. A pokud chcete být „pánem počasí“ a pravidelně ho mít stále na očích, tak zkuste meteostanici GoGEN ME3900.

3) V žabkách horu nevylezeš

 Vhodná obuv je základ. Nezáleží na vzhledu, ale spíše na kvalitě. Chodit bos má sice své výhody, jenomže někde jsou boty potřeba. Pořádná obuv pomůže projít neschůdným terénem a zrychlit tempo vaší chůze. Na kratší úseky po okolí či rekreačních střediscích jsou dozajista pohodlnější klasické nazouváky, žabky apod.

4) Hudba dělá radost

 S dobrou muzikou jde všechno líp. Tlumí okolní šumy, vyplňuje tiché chvilky a zejména baví lidi. Samotná hudba určí tempo vašeho pohybu, zvedne vám náladu a nejspíše vás vybudí k broukání. Se svými nejbližšími se nepodělíte jen o krásné zážitky, ale i váš hudební vkus. Ať už tedy na cesty vyrazíte s přenosným reprákem GoGEN BS 420B či bezdrátovými sluchátky GoGEN TWS Buddy, můžete si být jisti, že slovo „nuda“ nepoznáte.

5) Nejdůležitější na konec

 Řízek s chlebem a okurkou? To zní vždy dobře! Nechť zvolíte svačinu na cesty jakoukoliv, vždy se ujistěte, že ji máte po kapse. O to důležitější je pitný režim. Pravidelný příjem tekutin je potřebný pro správný chod metabolismu. Proto je důležité mít objemné zásoby pro všechny účastníky.