Nechte chytrou televizi, ať vás baví. Přechod na DVB-T2 je příležitost

Přechod na DVB-T2 je skvělou příležitostí, kdy pořídit Smart TV

Set-top box nebo televizi podporující DVB-T2 potřebuje více než polovina domácností, všechny, které přijímají televizní vysílání přes anténu. My jsme našli 5 důvodů, proč byste měli tuto velkou změnu využít k nákupu Smart televize.

Nudí vás nabídka základních programů? Vyřeší to internet v televizi

Internet v mobilu už dnes není žádným luxusem, chybět by vám neměl ani v televizi. Právě možnost připojit televizi k internetu totiž odlišuje Smart TV od té klasické.  Když už stejně musíte přechod na DVB-T2 řešit, měli byste vědět, že chytré televize umí mnohem víc. Zvažte to, než se vydáte do obchodu nebo na e-shop.

Se Smart TV totiž navíc získáte:  

1. Tisíce filmů a seriálů na dosah

Pokud jste fanoušky filmů a seriálů a oblíbili jste si NETFLIX, můžete se se Smart TV GoGEN jediným stisknutím tlačítka na ovladači dostat do této celosvětově proslulé videotéky. Kromě toho k českým i světovým filmům a seriálům, včetně archívu televizní stanice Nova, budete mít přístup díky videoknihovně VOYO.

2. YOUTUBE na obrazovce TV

Oblíbené aplikace, například Youtube, fungují podobně jako na mobilu. Jen s tím rozdílem, že na velké obrazovce televize si je užijete víc. Stačí si vybrat z milionů hodin nejrůznějších videí, videoklipů a filmů.

3. Přístup do kompletního archivu ČT

Přehrát si cokoli z archivu České televize v aplikaci iVysílání umožňuje technologie HbbTV, kterou smart televizory GoGEN podporují. Aplikace nabízí různé možnosti filtrování videí včetně tipů a nejsledovanějších pořadů.  Jednoduše se k nim dostanete, když zapnete některý z kanálů ČT a stisknete červené tlačítko na ovladači. Ať už jste fanoušek seriálů nebo sportu, určíte, co kdy budete sledovat, a to včetně některých sportovních zápasů, které se ani do vysílání nedostaly.

4. Skylink Live TV

Skylink bez satelitní antény můžete používat díky internetové televizi Skylink Live TV, která nabízí až 70 programů. Záleží, který balíček si u Skylink vyberete. Potom už je spustíte jednoduše na televizi díky předinstalované aplikaci. A samozřejmě nemusíte sedět u televize zrovna v tu chvíli, kdy pořad běží, ale pustíte si ho, když budete mít čas a chuť se dívat. Až 7 dní zpětně si můžete užívat sportovní programy, filmové, dokumentární, zpravodajské a samozřejmě i hudební.  

5. Internetový prohlížeč a aplikace

Surfovat na internetu nemusíte jen na počítači a v mobilu, ale i na své televizi. Oblíbené weby, sociální sítě, blogy, všechno, co běžně hledáte na svých malých obrazovkách telefonu, tabletu nebo počítače, najdete i na té velké televizní.  

Co se vlastně děje? Proč musíte přechod na DVB-T2 řešit

Vypínání multiplexů, které právě probíhá, začalo v listopadu 2019 v Praze a skončí v červnu ve Zlínském kraji. Multiplex je, zjednodušeně řečeno, jakýsi balíček programů šířených společným datovým kanálem. Vypínají se postupně, odpojením jednoho multiplexu tak přijdete naráz o několik programů.

Multiplex 1 (ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 Sport, Stanice Českého Rozhlasu)

Multiplex 2 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, TV Barrandov)

Multiplex 3 (Prima LOVE, Prima ZOOM, Óčko, Šlágr TV)

Multiplex 4 (Nova Action, Nova 2, Nova Gold, Relax, Rebel)

Mnozí z nás se tak budou muset zbavit své staré televize a pořídit takovou, která podporuje nový formát vysílání DVB-T2, nebo tu stávající vybavit DVB-T2 set top boxem. GoGEN nabízí obojí. Televize i set top boxy GoGEN jsou vybaveny certifikátem funkcionality DVB-T2, který dokládá, že prošly odborným testováním Českých Radiokomunikací.