Otevřete si domácí kino

 Zážitek z nového filmu v kině má něco do sebe. Ale ne každý má rád velké davy či nikdy nekončící frontu na popcorn. Proto je nejlepší si zařídit menší kino v pohodlí domova. A nejlepší na tom je, že můžete zůstat v papučích a pyžamu. Pokud tedy stojíte o jedinečné zážitky, tak mějte na paměti následující patero.

1. Výběr filmu

 Nejtěžší krok začíná už v samotném začátku. Vybrat dobrý film, kterým se trefíte do vkusu všech účastníků, je velký oříšek. Nejlepší je vybrat zcela neznámý, abyste předešli spoilerům od ostatních diváků. Kdybyste postrádali inspiraci, není špatné prolistovat internetové televize, kterými Smart televize disponují. A vždy je dobré mít film v záloze. Neboť si možná budete chtít prodloužit příjemný zážitek nebo by vás prvoplánový snímek nemusel bavit.

2. Autentický zvuk

 Ačkoliv televize vydává v posledních letech kvalitní zvuk, pořád to oproti kinu není ono. Proto přijde vhod mít například soundbar GoGEN TAS 930, jenž disponuje čtyřmi reproduktory. Nezapomeňte dostatečně nastavit hlasitost, protože u dialogů je jiná než během akčních scén. Není od věci, abyste si zvuk uspořádali tak, aby šel z více stran. Budete si připadat jako v centru dění. A pokud můžete, nebojte se přidat basy. Budete z nich nadšeni, sousedi až tak ne.

3. Bez občerstvení to nepůjde

 Jídlo je s kinem tak úzce spjaté, že by jeho vynechání i v domácím kině znamenalo hřích. Na rozdíl od kina vás vyjde občerstvení levněji, máte větší možnost výběru a mnohdy je i chutnější. Nedoporučujeme jíst u filmu hlavní chod, protože si jednak nevychutnáte film a ani samotný pokrm. A jelikož jste doma, tak si můžete mlaskat, jak je libo.

4. Atmosféra je důležitá

 Nedílnou součástí je ničím nerušené okolí. Vypněte telefony, zatemněte okna a ztlumte světlo. Je jedno, jestli se budete dívat na komedii či horor, je nutno si přivodit autentický zážitek jako z biografu. Pořádně si vyvětrejte, protože větrák by vás mohl rušit. To stejné platí o vonných svíčkách, jsou sice romantické, avšak světlo a případné silné aroma by mohlo rozptylovat vaše smysly. Pokud se chystáte udělat domácí kino venku, tak se přesvědčte, že to nebude v den, kdy váš soused pořádá večírek.

5. Technické zázemí

 K samotnému zprovoznění domácího kina stačí pár zásuvek a je hotovo. Jenomže proč si zážitek ještě trochu nevylepšit? Pro lepší úhel pohledu na obrazovku není špatné mít televizi na držáku. Volné místo po televizi můžete pak využít na dekorace, květiny či fotorámečky. Pokud však chcete pozorování televize posunout o úroveň výš, tak zkuste klávesnici pro Smart TV. Z pohodlí gauče budete procházet aplikace rychleji, a vyhnete se tak nikdy nekončícímu vyťukávání písmenek přes ovladač. A abyste předešli zkratům vaší domácnosti, pořiďte si přepěťovou prodlužovačku, která chrání vaše zařízení před bleskem, kolísáním a přepětím v elektrické síti.