Vyměňte televizi ve svém pokoji dřív, než uvidíte černou obrazovku

Vy rozhodujte, jaké programy budete sledovat.

Dnes 26. 2. došlo k dalšímu vypnutí signálu DVB-T, týká už se tak většiny krajů a další budou brzy následovat. Pokud nechcete přijít o své oblíbené programy, pořiďte si novou televizi, takovou, co podporuje DVB-T2.

S televizí GoGEN budete na změnu připraveni. Vybírat máte z čeho a ty nejlevnější pořídíte už zhruba za tři tisíce, takže váš rozpočet rozhodně nezruinuje.

Než si začnete užívat lepší kvalitu programů a více stanic, měli byste:   

Stanovit si rozpočet

Kolik bude televize stát, záleží samozřejmě na níže uvedených parametrech. Dobrá zpráva je, že se nejedná o částky, které by výrazně ohrozily vaše úspory. Například GoGEN TVF 22P202T s úhlopříčkou 22" a Full HD rozlišením pořídíte dnes na většině e-shopů pod tři tisíce a sehnat SMART televizi GoGEN pod čtyři tisíce není vůbec problém. Přitom se jedná o kvalitní televize, na které GoGEN dokonce poskytuje prodlouženou záruku 40 měsíců. A stačí k tomu málo, prodloužení záruky vám nezabere ani minutu navíc, stačí vyplnit dotazník gogen.cz/prodlouzena-zaruka/. Někteří prodejci nabízejí vybrané televize GoGEN i se šrotovným, takže ušetříte nejen peníze, ale i přírodu.

Zvolit správnou úhlopříčku televize

Rozhodně neplatí, že čím je větší úhlopříčka, tím je lepší zážitek ze sledování televize. Důležitý je prostor, do kterého ji chcete dát, přesněji řečeno vzdálenost, ze které se budete na televizi dívat. Ta by měla být 23x větší než úhlopříčka. Vzdálenost mezi pravým horním a levým spodním rohem displeje se sice většinou udává v palcích, ale na e-shopech ji většinou najdete i v cm, převáděním se tedy trápit nemusíte.  Jen tak pro představu, mezi často prodávané televize patří ty s úhlopříčkou 32“ (81 cm) a 43“ (109 cm), není ale problém koupit chytrou televizi GoGEN 22“ (55 cm) do menších místností, nebo naopak velkou 65 " (164 cm).  

Položit si otázku: Chci, aby moje televize byla SMART?

Když už investujete do nové televize, měli byste si rozmyslet, jestli se náhodou nevyplatí sáhnout po té „chytré“.  Je vybavena řadou funkcí, které vám přinášejí větší možnosti a svobodu vybrat si, co budete sledovat. Základním rozdílem oproti klasickým televizím je možnost připojit televizi k internetu. S vysokorychlostním připojením a SMART televizí tak můžete například pouštět filmy z Netflixu, videa z Youtube, hrát hry nebo poslouchat Spotify. Dostanete se i k sociálním sítím a surfovat na internetu můžete stejně jako na počítači. Hodí se i funkce ovládání hlasem a díky bluetooth např. i bezdrátové připojení sluchátek nebo reproduktorů.